Sabrina este din nefericire fiica soferului unei familii de oameni bogati, Larabee. Fiind fiica soferului nu poate aspira la prea multe din partea lor. Si cu toate acestea se indragosteste pana peste urechi de mezinul familiei, David, care era foarte petrecaret si sociabil din toate punctele de vedere. Tatal Sabrinei, vazand cum fiica sa sufera in tacere dupa un om care-i imposibil de a o putea face fericita, hotaraste s-o trimita in Franta la Paris, la o scoala culinara. Sabrina pleaca cu sufletul amarat, constienta ca isi doreste luna de pe cer si inainte de plecare chiar incearca sa-si puna capat zilelor. Dupa doi ani se intoarce de la Paris alta persoana dar cu aceeasi dragoste. David o remarca imediat si se hotaraste ca este indragostit destul de tare ca sa vrea sa se si insoare cu noua Sabrina. Dar asta ar da zdravan peste cap planurile de afaceri ale fratelui sau, Linus, care hotarase sa-l insoare cu fiica unui om de afaceri, viitor asociat. Asa ca Linus se hotaraste sa faca cumva de a le rasturna planurile celor doi de a ramane impreuna.
Asta este varianta de "Sabrina" care mi-a placut mie. Intotdeauna am iubit-o pe Audrey Hepburn si mi-au placut toate filmele pe care le-am vazut cu ea. Asa ca probabil va urma o serie de filme Audrey Hepburn. Oricum eu recomand toate filmele ei.

