Max Burdett si Lola Cirillo, sunt niste hoti celebri de bijuterii, care dupa o ultima spargere hotarasc sa se retraga in plina glorie, pe o insula tropicala unde sa-si triasca viata in liniste. Agentul FBI Stan Lloyd, care s-a cam facut de ras din cauza celor doi hoti cand acestia i-au furat de sub nas un diamant, doreste cu ardoare sa se razbune, bineinteles prinzandu-i. Nu crede o iota ca cei doi vor sa se retraga urmarindu-i asiduu, fiind convins ca ii va prinde el pe picior gresit. Stan nu are doar simple supozitii. Un diamant celebru, numit "Diamond Cruise", urmeaza sa fie scos la vedere. Stan asteapta precum pisica soarecele, ca cei doi sa-i cada in plasa in timp ce incearca sa fure celebrul diamant. Reuseste Stan sa-i prinda pe cei doi dupa 8 ani de urmarire disperata? Ramane de vazut.Filmul mi-a placut dar nu foarte tare. Este interesant de urmarit vanatoarea dintre agentul FBI si hoti, fiindca este foarte comica,desi parca la un moment dat descoperi ca si agentul poate fi cel vanat. De vazut odata sau chiar de doua ori daca te plictisesti foarte tare si chiar nu ai ce face.
